Bezpieczeństwo znamy na tyle na ile zostało ono sprawdzone. Testy penetracyjne pozwalają sprawdzić rzeczywisty poziom bezpieczeństwa systemów IT czy ochrony informacji. Ponadto testy penetracyjne umożliwiają identyfikację konkretnych zagrożeń, które mogą doprowadzić do wycieku danych, utraty dostępności czy nieuprawnionej modyfikacji danych przez intruzów. Różnica pomiędzy testem penetracyjnym a rzeczywistym atakiem jest taka, że nad testem, który czasem też nazywamy ethical hacking, mamy całkowitą kontrolę, a Państwa informacje pozostają chronione. Jest to o wiele bezpieczniejsza forma testowania bezpieczeństwa aplikacji, sieci czy systemów niż poddawanie ich niekontrolowanym testom przeprowadzanym przez intruzów codziennie w sieci Internet.
Istotną rolą testów penetracyjnych jest weryfikacja rzeczywistego zagrożenia powodowanego przez zidentyfikowane podatności oraz precyzyjne dostosowanie rekomendacji, tak aby w rezultacie efektywnie podnieść bezpieczeństwo testowanych systemów, koncentrując się na eliminacji najistotniejszych i tych realnych zagrożeń.
W Pentesters wykonując testy penetracyjne opieramy się na stworzonych przez światowych ekspertów standardach oraz metodykach takich jak np. OWASP ASVS, OSSTMM, PCI DSS, wytycznych ISO27001 czy zaleceniach NIST. Najistotniejszym elementem jest jednak wieloletnie doświadczenie i praktyka w codziennym realizowaniu tego typu usług. To ten ostatni element pozwala w sposób efektywny i rzetelny weryfikować bezpieczeństwo Państwa systemów.
Dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa realizowanych usług stawiamy na rzetelne przygotowanie naszych ekspertów, którego elementem są również certyfikaty branżowe, m.in. takie jak:
- eMAPT – eLearn Security Mobile Application Penetration Tester
- Offensive Security Certified Professional (OSCP)
- OSSTMM Professional Security Tester (OPST)
- GIAC Web Application Penetration Tester (GWAPT)
- Certified Information Security Manager (CISM)
- Certified Information Systems Auditor (CISA)
- Certified Information Systems Security Professional (CISSP)
- eWPTX – eLearn Security Advanced Web Application Penetration Tester
- Offensive Security Certified Expert (OSCE)
Dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej w trakcie realizacji testów penetracyjnych udało nam się wypracować efektywną metodykę oraz zestaw narzędzi wspierający analizę wszelkiego rodzaju incydentów bezpieczeństwa IT. Każde włamanie jest choć trochę podobne do testu penetracyjnego. Atakujący wykorzystują te same techniki i narzędzia do identyfikacji podatności, ich wykorzystania czy późniejszego dalszego penetrowania zaatakowanej sieci.
Analiza incydentów jest szczególnie ważna dla podnoszenia bezpieczeństwa IT w firmie ponieważ pozwala pozyskać informacje o tym jak do włamania doszło, jaki był jego zasięg i ewentualnie jakie dane zostały skradzione czy zmodyfikowane. Niejednokrotnie ta wiedza pozwoliła na rozstrzygnięcie spornych kwestii czy doszło czy nie do wycieku danych osobowych. Dzięki wnioskom i rekomendacjom uzyskanym w trakcie analizy możliwe jest zabezpieczenie systemów IT tak aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości, a jednocześnie podnieść ogólne bezpieczeństwo IT. W trakcie analizy incydentów niejednokrotnie pracujemy wspólnie razem z Państwa zespołem co pozwala na jednoczesne przekazanie wiedzy i podniesienie kompetencji w zakresie bezpieczeństwa IT wewnątrz firmy.
Jeżeli incydent w Państwa firmie ma charakter pilny prosimy o kontakt za pośrednictwem numeru telefonu podanego w formularzu kontaktowym albo na dole strony. Powiemy jak możemy pomóc.
Współczesne systemy IT są kompozycją skomplikowanych technologii. Za przyjaznym interface użytkownika kryje się niezliczona ilość języków programowania, protokołów, systemów, warstw pośredniczących i wielu innych czynników, które powodują, że audyt bezpieczeństwa IT jest zagadnieniem wymagającym szerokiej wiedzy eksperckiej. Systematyczna dekompozycja oraz badanie elementów składowych danego systemu teleinformatycznego pozwala na precyzyjne odtworzenie procesów przetwarzania danych co pozwala jednoznacznie stwierdzić czy dany system spełnia określone wymagania bezpieczeństwa czy wydajności.
Audyt możemy zrealizować w oparciu o praktycznie dowolne przedstawione przez Państwa wytyczne, w tym Politykę bezpieczeństwa, wytyczne OWASP ASVS, PCI DSS czy ISO27001 lub wymagania RODO.
Setki zrealizowanych projektów i codzienne kontakty z naszymi klientami nauczyły nas, że jedną z najcenniejszych wartości dla naszych klientów jest ekspercka wiedza dostępna w przystępnej formie. Pozwala ona podejmować decyzje zarówno na poziomie bieżącej działalności, projektowym jak i strategicznym. To czego nie jesteśmy w stanie zrobić to z pewnością podjąć za Państwa decyzji, ale możemy pomóc najlepiej jak umiemy rozpoznać konsekwencje, wady, zalety i przewidzieć możliwe zagrożenia dla bezpieczeństwa IT wprowadzanych w zmian, realizowanych projektów czy istniejących lub planowanych działań.
Testy DDoS przychodzą z pomocą tym, którzy chcą zweryfikować skuteczność zabezpieczeń i odporność firmy na zwiększony ruch internetowy. Są one symulacją zalewu sieci dużą ilością pakietów, tak aby stwierdzić na ile sieć jest odporna na taką sytuację i wskazać wąskie gardła.
Dzisiaj od drożności kanałów internetowych zależy nie tylko sprawne funkcjonowanie firmy, ale często funkcjonowanie firmy w ogóle. Zmiany wywołane pandemią spowodowały, że zdalna praca stała się nową normą. Przerwy w działaniu sieci potrafią zniweczyć wielogodzinny nakład pracy. Internetowe kanały sprzedaży to współcześnie fundament funkcjonowania firmy. Z drugiej strony konkurencja w Internecie jest dzisiaj wyjątkowo silna i brak dostępności jednej ze stron to szansa dla innych. Warto zadbać o dostępność swojej sieci.
Wykonywanie testów DDoS jest tak samo ważne i potrzebne jak wykonywanie testów systemów zasilania awaryjnego czy backupu. Test jest szybki i w pełni kontrolowany, daje natychmiastową informację zwrotną i pozwala bezpiecznie sprawdzić czy firma będzie w stanie funkcjonować w sytuacji gdy na łączach pojawi się duża ilość.
Wiele systemów dzisiaj musi być dostępnych na zewnątrz dla klientów, partnerów czy choćby zdalnych oddziałów firmy. Udostępnione aplikacje w wielu przypadkach są niestandardowe i wymagające szczególnej ochrony. Dodatkowo często dochodzi do tego problematyczność aktualizacji, brak kontroli nad działaniami webmasterów czy po prostu brak możliwości eliminacji niektórych podatności.
Wszystko to powoduje, że choć aplikacje powinny zapewniać bezpieczeństwo same dla siebie z reguły trudno jest zapewnić ich bezpieczeństwo bez dodatkowej ochrony. Wdrażane przez nas rozwiązania WAF oparte o oprogramowanie open-source zapewniają maksymalną elastyczność konfiguracji oraz maksymalny stopień ochrony jaki mogą zapewnić tego typu rozwiązania. Dla zapewnienia bezproblemowego oraz pewnego funkcjonowania wdrażanych przez nas rozwiązań WAF oferujemy utrzymanie oraz wsparcie w zakresie zmian w konfiguracji w pełnym zakresie.
Zaletą wdrażanych przez nas rozwiązań WAF jest to, że jesteśmy w stanie chronić wszelkie nietypowe aplikacje oraz zapewniać dodatkową kontrolę dostępu do aplikacji np. poprzez połączenie wdrożenia z firmowym mechanizmem uwierzytelniania użytkowników lub rozwiązaniami typu SSL-VPN.